SEO – neoddeliteľný pilier úspechu!

SEO – neoddeliteľný pilier úspechu!

Kvalitná a úspešná web stránka, ktorá zaujme Vašich klientov a zarobí Vám peniaze už dávno nie je len o peknom dizajne. Medzi najdôležitejšie piliere zarábajúceho webu patrí určite SEO. V dnešnej dobe je na trhu množstvo SEO špecialistov, ktorí ponúkajú svoje služby, vďaka ktorým dosiahnete Váš cieľ, preto by sme Vám radi priblížili, čo to je, na čo to slúži a prečo je tak dôležité.

Čo je to pre niekoho zázračné slovo – SEO?

SEO z anglického „Search engine optimalization“ je to optimalizácia web stránok pre vyhľadávače. Čo to znamená v ľudskej reči? Ponorte sa s nami do významu SEO a poďme si ho trošku priblížiť a vysvetliť si, prečo je tak dôležité. V podstate je to veľmi jednoduché. Táto optimalizácia má na svedomí návštevnosť Vášho webu. Vezmime si veľmi jednoduchý, no v podnikaní veľmi častý problém, ktorým je organická návštevnosť webovej stránky. Organický dosah (neplatený / nepodporený reklamnou kampaňou) je niečo ako voda pre naše telo. Bez neho jednoducho neprežijete. Vďaka SEO nielenže prežijete, ale Vaše podnikanie doslova „vstane z mŕtvych“. Tento súbor techník má za úlohu zlepšenie a zdvihnutie návštevnosti Vašej webovej stránky, čo sa týka vyhľadávania prostredníctvom internetových prehliadačov. 

Prečo by som mal investovať do SEO?

 Ako sme už vyššie spomenuté, SEO je neoddeliteľnou súčasťou webovej stránky, takže sa odporúča všetkým firmám do tejto optimalizácie investovať. V tomto prípade ide o investíciu s obrovskou návratnosťou, nakoľko vďaka SEO k Vám prídu noví klienti, ktorí u Vás nakúpia, alebo využijú Vašu služby, čo Vám v konečnom výsledku prinesie zisk. Nastavenie a optimalizácia tohto prvku má veľmi dôležitú funkciu nie len čo sa týka organického dosahu webu, ale aj v oblasti budovania mena značky – marketingu. Ďalšou veľkou výhodou je zahŕňanie analýzy kľúčových slov, linkbuilding, marketing na sociálnych sieťach či virálny marketing spoločnosti. Je to ako auto s prázdnou nádržou. Keď nemáte palivo (SEO), tak Vaše auto (web, online marketing) nebude šliapať ako má. Nesmieme zabudnúť na to, že SEO vplýva aj na umiestnenie Vašej firmy na Googli. Jednoducho povedané, ide to „ruka v ruke“ a preto radíme našim klientom zainvestovať do tohto „pomocníka“, čím stúpne povedomie o ich spoločnosti v online svete.

Môžem si dať urobiť SEO ak stránka si už „žije svojim životom“?

Samozrejme. Pokiaľ máte vytvorenú web stránku,  ktorý už online je, no „nezarába“ Vám, je najvyšší čas s tým niečo robiť. Momentálne žijeme v dobe, kedy online predaj dávno preskočil kamenné predajne a nám neostáva nič iné ako „ísť s dobou“…teda v prípade, ak nechcete skrachovať. V prípade, ak premýšľate nad tvorbou web stránky pre Váš biznis, určite so SEO nečakajte a dajte si ho urobiť hneď. Je to presne ako s tým príkladom s autom, ktorý sme uviedli vyššie. Kúpite auto, povozíte sa, no minie sa Vám palivo v nádrži. Budete čakať dni, týždne či mesiace, kým pôjdete natankovať, aby ste sa mohli znova voziť? To ťažko. Nerobte to isté s Vašim webom a keď už si o dáte vytvoriť, investujte do SEO, aby web mohol žiť a zarábal Vám peniaze.